Reklama przez Facebooka, czyli profesjonalne prowadzenie profilu

Reklama przez Facebooka, czyli profesjonalne prowadzenie profilu

Według ostatnich badań konto na portalach społecznościowych takich jak Facebook posiada blisko 30% naszych rodaków co znaczy, że jest ich prawie 9 milionów! Sporty wzrost ilości kont w ostatnim czasie przyczynił się do rozwoju reklamy w portalach społecznościowych. Firmy coraz częściej wykorzystują to źródło potencjalnych klientów i robią wszystko by przyciągnąć nas do siebie. Czy gra jest warta świeczki?
Bez wątpienia tak. 9 milionów użytkowników o których pisałem na początku robi wrażenie dlatego każdy chce z tego ogromnego tortu wziąć coś dla siebie. Popularne fanpage w ostatnim czasie biją rekordy popularności i ciężko znaleźć poważną firmę, która taką reklamę omija!

Aby skutecznie reklamować się przy pomocy takiej formy reklamy należy zadbać o wygląd naszej strony na Facebooku. Jak to zrobić? Sposobów jest wiele, można to zrobić samemu(jeśli posiadamy takie umiejętności). Jeśli jednak nie mamy do takich rzeczy predyspozycji a prawdopodobnie do tej grupy zaliczę większość czytelników to zawsze można takie zadanie powierzyć firmie zewnętrznej. Warto podkreślić, że w ostatnim czasie powstało sporo firm, które zajmują się nie tylko projektowaniem grafiki dla fanpage’ów a kompletnym prowadzeniem takich stron!

Może warto zainwestować w kompleksową obsługę swojego profili?
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie jednak jeśli masz dużą firmę i nie chcesz czegoś popsuć to takie rozwiązanie wydaje się dla Ciebie idealne. W ten sposób zaoszczędzisz sobie sporo nerwów i będziesz miał pewność, że to co robi firma jest skuteczne. W razie problemów zawsze możesz poszukać kogoś innego.

Co robią takie firmy?
Oprócz projektowania grafiki reklamują nasz profil oraz organizują konkursy, które są świetną formą przyciągania klientów a wierny klient to bez wątpienia dobry klient! Moim skromnym zdaniem każdy powinien prowadzić swoją stronę sam jednak wiem, że nie wszyscy mają na to czas. Jest przecież tyle innych obowiązków. Inna sprawa, że wiele osób nie ma do tego predyspozycji i z samodzielnym prowadzeniem profilu może być spory problem. Dlatego właśnie chciałem tu polecić zlecenie prowadzenia fanpage specjalistom.