Pozycjonowanie strony internetowej na własną rękę

Pozycjonowanie strony internetowej na własną rękę

Wiele osób które prowadzą firmy opierające swoją działalność na internecie lub wszelkie portale i sklepy internetowe, słyszały na pewno o pozycjonowaniu. Oczywiście są firmy które zajmują się pozycjonowaniem i chętnie przyjmą takie zlecenie, lecz można próbować pozycjonować stronę we własnym zakresie. Jak to zrobić?

Oczywiście nie ma gwarancji, że uda Ci się wypozycjonować stronę na własną rękę, ale możesz spróbować. Jak zacząć?

Na początku musisz przede wszystkim zoptymalizować swoją stronę pod kątem wyszukiwarek. Powinna zawierać pozycjonowane frazy w tytule strony jak i w jej treści. Dodtkowo, warto uzupełnić takie meta tagi jak keywords i description. Dobrym nawykiem, jest również stosowanie znaczników strong, h1-h3 na stronie, zaznaczając w ten sposób słowa kluczowe na które pozycjonujemy naszą stronę.

Kolejny krok to linkowanie. Pozycjonowanie ogólnie rzecz biorąc polega na zdobywaniu linków do Twojej strony z odpowiednim anchorem – czyli nazwą. Linki zdobyć można za pomocą katalogów stron, darmowych presell page czyli serwisów w formie blogów, które umożliwiają wstawianie swojego tekstu razem z linkami. Sposób ten znany jest jako darmowa reklama. Gdy wykorzystasz juz wszystkie te możliwości, warto zastanowić się nad wymianą linkami z podobnymi serwiasmi lub pomyśleć nad przyłączeniem do systemu wymiany linków.

Gdy wykorzystamy już wszystkie te możliwości, możemy stworzyć tematycznie podobną stronę i wykonać dla niej cały ten proces od nowa. Gdy nowa strona nałapie już wystarczająco dużo linków, zaczynamy z niej linkować do naszej.

Tak oto przedstawiają się możliwości pozycjonowania we własnym zakresie. Oczywiście można próbować pozycjonować samemu na względnie nietrudne frazy, jednak w przypadku najbardziej konkurencyjnych fraz, potrzebna będzie pomoc specjalistów.