Pozycjonowanie strony internetowej za darmo?

Pozycjonowanie strony internetowej za darmo?

Prowadzenie własnej strony internetowej w dzisiejszych czasach jest dość popularne. Wiele osób, jak i firm prowadzi swoje strony. Jedni mają strony, dzięki którym zarabiają na wyświetlaniu reklam, inni mają swoje witryny w celu informowania potencjalnych klientów o usługach swojego przedsiębiorstwa.

Prowadzenie swojej strony

Prowadzenie własnej strony wcale nie jest trudne, jednak należy pamiętać, że nie można pozostawiać jej bez opieki na dłuższy czas. Wynika to z faktu, że dzisiaj w internecie istnieje bardzo dużo stron internetowych. Każdego dnia powstają kolejne witryny. Żeby nasza strona była widoczna przez wyszukiwarki internetowe, trzeba się o to postarać. Odpowiednie pozycjonowanie strony internetowej sprawi, że wyszukiwarka będzie wyświetlała ją wyżej w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie, będziemy mieć więcej unikalnych wejść.

Jak pozycjonować stronę za darmo?

Pozycjonowanie strony internetowej jest bardzo ważną czynnością, którą należy wykonywać, jeżeli zależy nam na rozwoju i zwiększaniu popularności strony. Istnieje wiele sposobów na to, żeby zwiększać atrakcyjność naszej strony dla wyszukiwarek. Jest także opcja darmowego pozycjonowania. Jednak trzeba mieć świadomość, że pozycjonowanie darmowe musimy wykonywać sami. Co za tym idzie, zajmie to nam trochę cennego czasu. Dodatkowo musimy wiedzieć, że o ile nie zapłacimy za samą usługę, wiele niezbędnych elementów jest płatnych, więc i tak musimy być przygotowani na wydatki.

Co wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce?

Na pozycję naszej strony w wyszukiwarkach wpływa wiele czynników. Są to tak zwane czynniki rankingowe. Poniżej prezentujemy podstawowe czynniki rankingowe, które mają największe znaczenie dla pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google.

  • Słowa kluczowe – Są one bardzo ważne w przypadku pozycjonowania w wyszukiwarce Google. Na pozycję naszej strony ma wpływ liczba wystąpień słów kluczowych, powiązanych tematycznie z frazą wyszukiwania. Słowa kluczowe powinny być umieszczane w treściach, które publikowane są na stronie.
  • Optymalizacja strony – Im lepiej zoptymalizowana strona internetowa, tym wyżej będzie wyświetlana w wynikach wyszukiwania. Trzeba zadbać o odpowiednią szybkość wyświetlania strony, czy też o umieszczanie odpowiednich tagów.
  • Linki zewnętrzne – Warto posiadać linki do swojej strony na innych witrynach. Można je zamieszczać na przykład na jakichś forach, czy stronach znajomych osób. Można także zamieszczać je w social mediach. Jednak pamiętajmy o tym, że nie warto spamować, gdyż może to negatywnie wpłynąć na pozycję naszej strony w wyszukiwarce.
  • Treść – Strona, na której regularnie pojawiają się nowe treści, będzie wyświetlana wyżej. Ważne jest żeby mieć czas na cykliczne dodawanie artykułów, które będą odpowiednio napisane (z uwzględnieniem słów kluczowych, śródtytułów).
  • Ruch na stronie – Im większy ruch na naszej stronie, tym jej pozycja w wynikach wyszukiwania wzrasta. Jeżeli przeglądający częściej klikają na linki prowadzące do naszej strony i pozostają na niej dłużej, to lepiej dla pozycji naszej strony w Google.