Jak zdobyć wysokie pozycje w Google?

Jak zdobyć wysokie pozycje w Google?

Aby stronę internetową twojej firmy wyświetliła jak największa liczba odbiorców, musisz zadbać o wysoką pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Utrzymanie dobrej pozycji w wyszukiwarce wymaga dużego nakładu pracy, regularności i znajomości zasad SEO. Dowiedz się, od czego zacząć i na co zwracać szczególną uwagę.

Dlaczego pozycja w Google ma tak duże znaczenie?

W dzisiejszych czasach w Internecie poruszono już niemal każdy temat. Na dodatek zrobiono to na wiele sposobów. Skutek jest taki, że po wpisaniu w wyszukiwarce dowolnego hasła lub słowa kluczowego otrzymasz tysiące wyników. Dlatego pozycje w Google stały się tak ważne dla przedsiębiorców i specjalistów od digital marketingu. Im wyższa pozycja twojej strony, tym więcej osób zapozna się z opublikowaną na niej treścią. Większość użytkowników otwiera bowiem kilka pierwszych linków spośród dostępnych wyników wyszukiwania — mało kto zapoznaje się z tymi, które widnieją na kolejnych stronach.

Jak osiągnąć dobry wynik w wyszukiwarce?

Aby twoja strona znalazła się na podium wyników wyszukiwania na daną frazę kluczową, musisz zadbać o marketing skupiony na SEO. W tym celu skontaktuj się z przedstawicielem agencji Atea. Zatrudnieni w firmie specjaliści skupią się na przygotowaniu odpowiedniej strategii dla twojego biznesu, analizie konkurencji, wygenerowaniu słów kluczowych i link buildingu.

Jak utrzymać wysoką pozycję w Google?

Skoro w Internecie pojawia się tak wiele treści, można łatwo wysnuć wniosek, że wysokie pozycje w Google nie są dane raz na zawsze. Aby się na niej utrzymać, należy na bieżąco aktualizować stronę, wykorzystując ku temu dostępne narzędzia. Musisz zadbać zarówno o treść docelowego artykułu i zawarcie w nim słów kluczowych, jak i o formatowanie oraz zbudowanie strony zgodnie z zasadami SEO.

Niezwykle ważne jest również stałe monitorowanie sytuacji. Teoretycznie w celu sprawdzenia, jak wysoko twoja strona plasuje się w wynikach wyszukiwania, mógłbyś po prostu wpisać ręcznie wybraną frazę w Google. Jednak to za mało. Dobór treści odbywa się bowiem na podstawie twoich wcześniejszych wyszukiwań i lokalizacji. Oznacza to, że musiałbyś wykonać działania kontrolne z poziomu kilku różnych urządzeń. Natomiast ostateczne statystyki i tak mogłyby okazać się niemiarodajne. Dlatego warto skorzystać z nowoczesnych narzędzi, takich jak Google Search czy SEMrush. Analiza ruchu organicznego pozwoli ci sprawnie optymalizować stronę i dbać o jej wysoką pozycję w Google. Dzięki niej baza twoich klientów stale będzie się powiększać.