Na czym polega endermologia? Przebieg i efekty po zabiegu

Na czym polega endermologia? Przebieg i efekty po zabiegu

Endermologia to zabieg, który można znaleźć w ofercie większości gabinetów kosmetycznych oraz klinik medycyny estetycznej. Taki zabieg można wykonywać na twarzy, dekolcie oraz całym ciele i coraz więcej kobiet decyduje się na to, aby z niego skorzystać. Dlaczego endermologia Łódź jest coraz popularniejsza? Jak przebiega zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Czym jest endermologia?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który wykonuje się specjalnym urządzeniem. W urządzeniu znajdują się dwie rolki, które działają w połączeniu z podciśnieniem. Podczas zabiegu rolki intensywnie masują skórę, dzięki czemu zabieg doskonale działa na tkankę łączną skóry, uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej i pobudza syntezę kolagenu. Endermologia pozwala wyeliminować z organizmu toksyny oraz działa rozluźniająco. Zabieg ten nie jest inwazyjny, a mimo to może przynieść spektakularne rezultaty. Masaż podciśnieniowy jest polecany dla osób, które chcą pozbyć się cellulitu.

Jak przebiega zabieg?

Osoba, która ma zostać poddana zabiegowi endermologii, musi ubrać specjalny, przylegający do ciała kombinezon. Stanowi on barierę między urządzeniem a skórą. Zabieg polega na masowaniu głowicą całego ciała lub poszczególnych jego obszarów np. nóg. W wyniku ciśnienia między rolki urządzenia zasysa się skórę, która jest intensywnie masowana. Zabieg działa na głębokie warstwy skóry i pobudza je do regeneracji. Odczucia podczas zabiegu są uzależnione od tego, jak bardzo wrażliwe są masowane części naszego ciała. Niektóre osoby nie będą odczuwały żadnego dyskomfortu podczas masażu, a inne mogą czuć moc urządzenia. Warto jednak pamiętać, że zabieg nie jest bolesny, wręcz przeciwnie dla wielu osób jest on bardzo odprężający i relaksujący.

Efekty masażu podciśnieniowego

Endermologia przynosi wiele efektów. Przede wszystkim wspomaga ona proces redukcji tzw. pomarańczowej skórki, czyli cellulitu. Oprócz tego możesz liczyć na wymodelowanie ciała, a elastyczność Twojej skóry może ulec znacznej poprawie. Endermologia to niezastąpiony zabieg podczas walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Tak jak już wspomnieliśmy, podczas zabiegu z organizmu usuwane są toksyny i zbędne produkty przemiany materii. Po zabiegu skóra jest gładka i ujędrniona. Efekty można zaobserwować już po pierwszym masażu, jednak zaleca się powtórzenie nawet kilkunastu serii, aby endermologia przyniosła najlepsze rezultaty. Zabiegi należy wykonywać w kilkutygodniowych odstępach czasu.