Czym jest i do czego służy katalogowanie stron internetowych?

Czym jest i do czego służy katalogowanie stron internetowych?

W obecnych czasach nikogo już chyba nie dziwi to że posiadamy własne strony internetowe.Dzieje się tak głównie za sprawą możliwości technicznych, jakie niesie za sobą obecnie Internet. Każdy kto tylko zamarzy o własnej stronie internetowej w bardzo łatwy sposób może ją mieć. Oczywiście mówimy tutaj o prostych stronach internetowych.
Najpopularniejsze są blogi, gdzie internauci prowadzą coś na wzór swojego dziennika tyle że zapisują wszystko w Internecie i każdy może zagrać w zakłady sportowe i to przeczytać. Jest to bardzo popularna forma strony internetowej i jej wielką zaletą jest to że można ją mieć całkowicie za darmo. Bardzo wiele firm oferuje gotowe rozwiązania dla blogerów. Zazwyczaj na swoich domenach, ale również jest możliwość w łatwy sposób postawienie swojej strony, nawet nie znając się na programowaniu. Służą do tego specjalne oprogramowania takie jak Word press czy np. kreatorzy stron interntowych. Związane jest to z możliwościami, jakie zostały oddane zwykłym użytkownikom komputerów przez programistów. Aktualnie by stworzyć stronę internetową wystarczy tak naprawdę podstawowa wiedza na temat komputera.

Najczęściej strony internetowe powstają w przeróżnych kreatorach, które ułatwiają całe zadanie w mniej lub bardziej widoczny sposób. Najprostsze kreatory tworzą stronę całkowicie same, a użytkownik wybiera jedynie gotowce z szablonów i wkleja odpowiednią treść. Strony tego typu oczywiście nie zapewniają świetnej jakości zakłady bukmacherskie online, jednak jako stronę domową można je bez problemu wykorzystać. Oczywiście korzystanie z gotowych rozwiązań niesie za sobą pewne utrudnienia i niedogodności, jednak zdecydowanie przeważają w tym zestawieniu zalety takich rozwiązań.

Generalnie bardzo polecam Word press jako platformę dla każdego, kto chce prowadzić własnego bloga lub prostą stronę internetową. Komputer, niezależnie od tego, czy posługuje się słowem czy obrazem to wymusza skupienie (inaczej niż radio i telewizja, komputer nie może działać w tle; żeby pracował, trzeba zająć nim uwagę), spełnia różne funkcje (tworzenie i czytanie tekstów, obliczenia, odbiór i tworzenie obrazów, także filmów, komunikacja słowna i werbalna z innymi uczestnikami, magazynowanie różnego rodzaju danych, rozpowszechnianie różnych materiałów), umożliwia jednoczesne wykonywanie różnych działań- zarówno bierne, jak i twórcze, a także angażuje różne zmysły czy nawet całe ciało. PRacę z nim cechuje rozwinięta multimedialność, polegajaca na wykorzystywaniu różnych form medialnych jednocześnie: tekstu, słowa mówionego, obrazu, także ruchomego dźwięku. Dziś multimedialny staje się nawet odbiór programu telewizyjnego, któremu coraz częściej towarzyszy na przykład pasek z informacjami.

Katalogowanie stron internetowych

Internet osiąga obecnie szczyty popularności i tym samym zaistnieć tam chcą nie tylko firmy, ale i osoby prywatne. Skutkiem tego obserwujemy wysyp stron internetowych. Oczywiście jeśli chcemy, aby nasze działania osiągnęły pożądany efekt nie możemy ograniczać się tylko i wyłącznie do zadbania o wizualny aspekt strony www. Nie mniej istotną bowiem rolę w zdobywaniu nowych odwiedzających naszą witrynę odgrywa promocja. Chodzi tutaj nie tylko o wykupywanie reklam, ale też o pozycjonowanie strony internetowej. Bardzo popularną metodą pozwalającą na dostanie się na czołowe lokaty w wyszukiwarkach jest katalogowanie stron internetowych. Taki katalog to miejsce w sieci będące spisem stron www opatrzonych krótkim opisem treści zawartych na danej witrynie.

Warto mieć świadomość faktu, że dodając swoją stronę do katalogu stron zyskujemy nie tylko z punktu widzenia pozycjonowania, ale też na odwiedzających, którzy bardzo często w takich właśnie miejscach poszukują wartych odwiedzin stron internetowych. Przeprowadzając zatem katalogowanie stron internetowych powinno się właściwie przyporządkować tematycznie swoją witrynę w katalogu stron. Jeśli chodzi o sam wybór katalogów stron właściciel strony www powinien sugerować się ilością już zamieszczonych w katalogu witryn. Ich ilość zaświadcza o popularności katalogu, a to z kolei ma przełożenie na liczbę odwiedzin.

Spotyka się katalogowanie stron internetowych bezpłatne oraz to odpłatne. Ciężko jest jednak jednoznacznie stwierdzić, że w tym drugim przypadku zyskujemy dostęp do bardziej wartościowego katalogu. Oprócz popularności katalogu znacznie większą wagę niż do ceny wpisu powinniśmy przywiązywać do moderacji, wskaźnika Page Rank bądź też do liczby linków przychodzących.