Mobilna reklama czyli tani i skuteczny marketing

Mobilna reklama czyli tani i skuteczny marketing

Zgodnie z powiedzeniem „Jeśli ktoś się nie reklamuje, to znaczy, ze nie istnieje”, można stwierdzić, ze reklama pełni obecnie niezwykle istotna rolę. W dzisiejszych czasach coraz bardziej dopracowywane i dostosowywane do sytuacji rynkowej są kampanie reklamowe o szerokim zasięgu. Oczywiście nie każdy typ reklamy jest pod względem ceny dostępny dla wszystkich przedsiębiorców. Czasem koszty reklamy mogą pochłaniać naprawdę znaczne sumy pieniędzy.

Z tego względu wielu przedsiębiorców poszukuje możliwości na stosunkowo tanie promowanie swoich produktów lub usług. Oprócz innych form, które można w tym zakresie z powodzeniem wykorzystać, całkiem tania jest reklama na lawetach. Kosztem w tym przypadku, oprócz oczywistych wydatków na projekt i przygotowanie samych plakatów, jest w zasadzie tylko koszt paliwa oraz godzinowa stawka kierowcy.

Dodatkowo reklama mobilna zapewnia duże możliwości kontroli tego, w jakim miejscu ma w danej chwili się znajdować. A reklamy niskobudżetowe są bardzo pożądane w sytuacji, kiedy to producenci i usługodawcy konkurują o klienta, ponieważ nie każdą firmę stać na wydanie dużych kwot pieniędzy na szeroko zakrojoną kampanię. Łatwiej jest natomiast zamówić reklamę o zasięgu lokalnym, która dotrze akurat do tej grupy odbiorców o która chodzi sprzedawcy usług bądź towarów. Właściwie im mniej się zapłaci za ten sam efekt reklamowy, tym lepiej, ponieważ wtedy pieniądze zostają najlepiej zagospodarowane, a poczynione w ten sposób oszczędności można przeznaczyć na inne sprawy, na przykład na inwestycje mające na celu dalszy rozwój firmy. Niskobudżetowe kampanie reklamowe, na przykład realizowane za pomocą mobilnych platform z umieszczonymi na nich po obu stronach plakatami, są korzystną alternatywą do kampanii droższych. Sprawdzają się w przypadku firm działających na rynku lokalnym lub tych, których działalność jest bardziej punktowa niż obszarowa – jak to jest w przypadku sieci handlowych czy gastronomicznych obejmujących tylko poszczególne miasta na danym terenie.