Czym czyścić i jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

Czym czyścić i jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

Biżuteria ze stali chirurgicznej, choć brzmi ciężko, jest popularną, modną, ładną, ale jednocześnie atrakcyjną pod kątem finansowym  biżuterią. To połączenie chromu, węgla i żelaza – bez niklu, który tak często w standardowej biżuterii wywołuje reakcje alergiczne. Niektórzy nazywają ją też biżuterią szlachetną, nierdzewną i jubilerską, co znacznie bardziej podkreśla jej wartość. Jak o nią dbać? Jak czyścić i jak przechowywać? 

Korzyści dbania o biżuterię ze stali chirurgicznej

Jeśli zastosujesz się do poniższych zasad, nabyta biżuteria ze stali chirurgicznej będzie mogła być noszona przez lata, bez śladów odkształceń, złamań czy rdzy. Bransoletki, pierścionki, naszyjniki czy kolczyki jubilerskie nie zmienią też koloru i nie stracą blasku

Jak czyścić biżuterię ze stali chirurgicznej?

Na co dzień wystarczy przetrzeć biżuterię miękką szmatką. W przypadku trwalszych zabrudzeń i chęci odświeżenia biżuterii po długim czasie, możesz sięgnąć po inne środki. Pamiętaj, że najlepszą bazą do czyszczenia tego typu biżuterii jest woda. Unikaj jednak wody chlorowanej czy alkoholu! Do mycia wykorzystaj standardowe produkty każdego gospodarstwa domowego, takie jak np. pasta do zębów lub soda oczyszczona. Sięgnij po starą szczoteczkę do zębów i delikatnymi ruchami przecieraj biżuterię. Pasta nie powinna być wybielająca i nie może mieć zawartości węgla. Następnie spłucz biżuterię zwykłą wodą z kranu i odstaw na chusteczki higieniczne lub ręczniki papierowe na ok. 20-30 minut. 

Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

Poza czyszczeniem biżuterii trzeba też pamiętać o kilku innych zasadach.

  • Przechowywanie – do przechowywania biżuterii wykorzystuj pudełka z wyściełanym materiałem, np. kawałkiem zamszu. Staraj się trzymać każdą część biżuterii oddzielnie, aby uniknąć splątania. Możesz wykorzystać do tego woreczki z tkaniny.
  • Noszenie – noś kolczyki, naszyjniki czy bransoletki ze stali chirurgicznej na co dzień, ale zdejmij je przed snem. Unikaj też kontaktu z detergentami – ściągaj biżuterię do sprzątania. 
  • Otoczenie – warto mieć w pamięci, że biżuteria ze stali chirurgicznej nie lubi nagłej zmiany temperatury.  Zwróć na to uwagę, podczas realizacji swoich planów. 

Czyszczenie i dbanie o biżuterię ze stali chirurgicznej jest bardzo proste. Nie wymaga stosowania specjalistycznych środków, ale korzystania z tego, co jest już w każdym domu. Z im większą troską traktujesz swoje kolczyki, pierścionki, bransoletki czy naszyjniki, tym bardziej odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem i wieloletnią trwałością. Jeśli nie posiadasz jeszcze biżuterii ze stali chirurgicznej, zapoznaj się z asortymentem sklepu Papagayo i wybierz coś dla siebie.