Mity i fakty na temat MLM

Mity i fakty na temat MLM

Chcesz zarabiać przez internet, stworzyć swój własny biznes online, ale masz pewne wątpliwości i szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. a może Tobie również przemknęło przez myśl: Czy MLM to przypadkiem nie piramida finansowa?”. Zastanawiasz sie jak zbudować swoją strukturę, jak zdobyć nowych partnerów i jak rozbudowywać swój internetowy biznes. Jest to zupełnie normalne, każdy z nas zanim się w coś zaangażuje analizuje wszelkie powody dla których miałby zacząć działanie i te, dla których nie ma sensu pchać się w ten biznes. Zastanawiamy się, czy warto angażować swój czas, inwestować finanse, czy to napewno będzie opłacalne. Zazwyczaj zanim zauważysz korzyści jakie daje Ci przystąpienie do programu partnerskiego, najpierw musisz przebic się przez stereotypowe obiekcje jakie krążą na temat MLM.

Jeżeli Twoja przygoda z MLM dopiero się zaczyna lub zastanawiasz się czy wogóle warto zacząć, to z pewnością pojawiają się w Twojej głowie wątpliwości typu: „nie mam na to czasu”, „ten produkt jest za drogi”, „jestem na to za stary”, czy to przypadkiem nie piramida”, itp.

Oczywiście program partnerski oparty na multi level marketingu polega na budowaniu wielopoziomowej struktury. Musisz zdać sobie sprawę, że na każdym z poziomów są ludzie, którzy też kiedyś byli w tym samym miejscu co TY. Oni także mieli wątpliwości i nie wiedzieli jak zbudować strukturę i gdzie zdobywać poleconych. Podjęli jednak właściwą decyzję i po prostu zaczęli działać.

Większość zna pewnie bardzo dobrze przytoczonej wyżej wątpliwości. Nie otrzymując rzetelnych informacji jak jest naprawdę i nie potrafiąc poradzić sobie z rozwianiem obiekcji bardzo często rezygnujemu już na początku, wygasa nasze zaangażowanie i jakiekolwiek chęci na budowanie biznesu internetowego. Pozwól, że przybliżę Ci dzisiaj najczęściej pojawiające się obiekcje dotyczące biznesu MLM. Mam nadzieję, że uda mi się zmniejszyć Twoje obawy lub wzmocnić wiarę we własne możliwości.

Mity i stereotypy na temat biznesu MLM
Mit pierwszy- To jest biznes tylko dla młodych

Sporo osób obawia się, że ich czas już minął, że jeżeli mają 40, 50 czy 60 lat to już jest za późno na internetowy biznes. Nie jest to wcale prawdą. Wystarczy przyjżeć się czołowym marketerom internetowym w Polsce. Wielu z nich już dawno przekroczyło 40-tkę, co w najmniejszym stopniu nie przeszkodziło im wybić się na czołowe pozycje w branży internetowego biznesu. Więc, jeżeli Ciebie powstrzymuje wiek, to wierz mi, ze nie jest to żadna przeszkoda.

Mit drugi- Nie mam na to czasu

Prawda jest taka, ze w dzisiejszych czasach mało kto ma zbyt dużo czasu. Praca na etacie, obowiązki rodzinne a jak już jest ta wolna chwila, to chcemy pobyć z rodziną, przyjaciółmi lub zwyczajnie odpocząć. Nie da sie tego zanegować, jeżeli nie masz czasu to faktycznie może to stanowić pewien problem. Jednak jak sie trochę nad tym zastanowić, to czy nie warto dziasiaj poświęcić trochę tego cennego czasu aby w przyszłości mieć go dużo więcej?

Własnie największą zaletą działania w programach partnerskich, budowania biznesu online jet to, że jeżeli na początku włozysz wystrczająco dużo własnej pracy i poświęcisz czas, to w przyszłości możesz nawet zrezygnować z pracy na etacie i mieć dużo wiecej wolnego niż masz wtej chwili i co najlepsze zarabiać lepiej niż dzisiaj.

Mit trzeci- Nie stać mnie na tą inwestycję

Istnieją różne programy partnerskie, do jednych możesz przystąpić nic nie inwestując inne wymagają wpisowego lub comiesięcznego abonamentu. Jeżeli ktoś zastanawia się czy warto zainwestować w biznes np. 500 zł, to należy mu uświadomić jakie mozliwości zysków daje my taka inwestycja. Jeżeli faktycznie chcesz zacząć zarabiać to musisz zainwestować na samym początku. Tylko od Ciebie będzie zależało jak bardzo rozwiniesz swoja strukturę, jak szybko zwrócą Ci się zainwestowane pieniądze i kiedy i ile zaczniesz zarabiać. Zastanów sie tylko czy warto zainwestować tak niewielką kwotę mając świadomość nieograniczonego potencjału zarobkowego danego programu partnerskiego? Czy warto podjąć takie ryzyko? System MLM tak naprawdę nie ma ograniczeń co do wielkości zarobków, zastanów się dobrze zanim zrezygnujesz z możliwości jakie Ci daje.

Mit czwarty-To jest piramida finansowa

To zdanie jest wypowiadane nadzwyczaj często w odniesieniu do marketingu sieciowego. Ludzie mówią w ten sposób nie do końca zdając sobie sprawę z tego, co to tak naprawdę oznacza. Tutaj jednak nie będę się rozpisywać jak rozwiać ten mit. Zaproszę Cię tylko do obejrzenia tego filmiku. Filmik jest krótki i w idealny sposób przedstawia problem „piramidy finansowej”.