Cechy dobre landing page

Cechy dobre landing page

Najważniejsze 5 elementów strony przechwytującej aby była skuteczna i zbierała dla nas jak najwięcej subskrybentów.

Strona przechwytująca jak już pewnie wiesz służy nam do budowania własnej listy adresowej która jest ważnym elementem twojego interesu w internecie. Lista adresowa jest nazywana złotem internetu bez niej nic nie zarobisz musisz mieć swoich subskrybentów aby móc im dawać jakaś wartość a następnie poprzez wysyłanie wiadomości możesz zaproponować kupienie od ciebie jakiegoś twojego produktu.

1. Duży nagłówek

Nagłówek powinien być duży najlepiej aby miał czerwony kolor liter ponieważ ten kolor najbardziej przyciąga uwagę. Nagłówek to kluczowy element. 70% osób czyta same nagłówki, jeśli nie będzie on ciekawy, opuści stronę.

2. Wypisz korzyści

Po wejściu na twoją stronę twój czytelnik powinien od razu zobaczyć jakie korzyści otrzyma po zostawieniu swoich danych .

3. Nie wymagaj za wiele

Nie wymagaj zbyt wiele danych imię i adres w zupełności wystarczy. Jeśli będziesz wymagał za wiele np numeru telefonu czy adresu twoja strona będzie miała mniejszą konwersje czyli mniej osób zapiszę się na twoją listę adresowa.

4. Wezwanie do akcji

Pamiętaj aby zakończyć wezwaniem do akcji, nakieruj czytelnika co ma zrobić, żeby „to” dostać w stylu: „w formularzu poniżej wpisz swoje imię i adres e-mail, abym mailowo mógł Ci przesłać, obiecane materiały napisz też na przycisku np: pobieram teraz , wyślij mi teraz , zapisz się teraz aby otrzymać dostęp.Dla internautów interesują tylko korzyści jakie otrzyma.

5.Najważniejsze!!

Musisz wiedzieć do jakiej grupy docelowej kierujesz ofertę, jakie mają potrzeby,jakie mają problemy,czego nie będą w stanie odrzucić,napisz jakie rzeczy i problemy pomożesz im rozwiązać dzięki temu że zapiszą się na twoją listę adresową. Strona Przechwytująca nie sprzedaje. Ona tylko przyprowadza do Ciebie klientów i buduje Twoją listę adresową. To, że klient przychodzi, nie oznacza że coś kupi.