Z czego znany jest Otwock?

Z czego znany jest Otwock?

Otwock to blisko 45-tysięczne miasto w którym znajduje się siedziba powiatu otwockiego, a miasto administracyjnie należy do województwa mazowieckiego. Z Warszawy do Otwocka jest około 23 kilometry, jest to więc miasto, które jest chętnie odwiedzane przez warszawiaków ze względów turystycznych. Warto wiedzieć, że w XIX wieku miasto znane było ze swoich właściwości uzdrowiskowych, gdzie działały liczne sanatoria. Jak dziś przedstawia się miasto? Aby dowiedzieć się o tym co dzieje się aktualnie w mieście i poczytać wiadomości Otwock warto sprawdzić informacje na portalu otwocki24.pl. Z czego słynie Otwock i co warto w nim zobaczyć?

​Dom uzdrowiskowy w Otwocku

Zwiedzając Otwock warto koniecznie odwiedzić sławny dom uzdrowiskowy zbudowany w latach 1927-1933. W budynku przed wojną funkcjonowała tutaj restauracja, kawiarnia, sala teatralna i balowa, kino oraz pokoje hotelowe. W trakcie okupacji hitlerowskiej miejsce zostało przez krótki czas przekształcone na niewielkie kasyno. Obecnie budynek został zaadaptowany do celów edukacyjnych i mieści się tutaj Zespół Szkół Ogólnokształcących. Warto wybrać się z tego miejsca na zwiedzanie oraz oglądanie znajdujących się niedaleko sanatoriów i szpitali, które świadczą o długiej historii tego miasta związanej właśnie z działalnością uzdrowiskową. Można też zobaczyć znajdujący się tutaj park, który miał za zadanie służyć pensjonariuszom do odpoczynku i relaksu.

​Muzeum Ziemi Otwockiej

Na ulicy Narutowicza w Otwocku znajduje się powstałe w roku 1994 muzeum zawierające w głównej mierze zbiory historyczne. Można tutaj zobaczyć między innymi kolekcję eksponatów nawiązujących do pradziejów Otwocka i jego okolic, aż po czasy bardziej współczesne. W kolejnych pokojach muzeum znajduje się również kolekcja etnograficzna, która skupia się na pokazaniu kultury regionu kołbielskiego. Osoby zainteresowane historią Otwocka od strony jego właściwości uzdrowiskowych znajdą tutaj wiele eksponatów nawiązujących do tamtych czasów, warto pod tym względem zobaczyć niezwykłą kolekcję zdjęć.

​Otwocka Plaża Miejska

Przy rzece Świder znajduje się Miejska plaża Otwock dysponująca piaszczystą plażą i przejrzystą wodą. Jest to miejsce często wybierane przez mieszkańców na relaks i wypoczynek. Znajduje się tutaj kilka obiektów gastronomicznych, a w trakcie upalnego lata odbywają się imprezy muzyczne. Jest także możliwość uprawiania różnorakich sportów wodnych, boisko do siatkówki, mały plac zabaw dla dzieci i huśtawki. Samo miejsce jest bezpieczne ze względu na niewielki nurt rzeki i płytkie dno.