Jak stworzyć własną stronę internetową?

Jak stworzyć własną stronę internetową?

Od tego, jakie miejsce zajmujesz w sieci, zależy rozwój Twojej firmy lub marki osobistej. Trudno podważyć tę tezę, ale co zrobić, jeśli nie znasz się na kodowaniu strony i nie jesteś specjalistą IT? Z pomocą przychodzi kreator stron internetowych, dzięki któremu możesz stworzyć swoje miejsce w Internecie – prostą wizytówkę albo rozbudowany portal.   

Co to jest kreator stron www? 

Kreator stron www to internetowe narzędzie do samodzielnego działania – bez konieczności ukończenia studiów w tym kierunku i poświęcania ogromnej ilości czasu. To możliwość pracy na gotowych szablonach, które trzeba tylko wypełnić treścią, plikami multimedialnymi i innymi rzeczami, które chcesz mieć u siebie na stronie. To intuicyjne poruszanie się po panelu administracyjnym, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez to, co niezbędne. Taki kreator stron internetowych stworzyliśmy jako Calendesk – portal umożliwiający samodzielne zbudowanie swojego miejsca w sieci. 

Jak zbudować swoją stronę internetową na Calendesk?

W Calendesk wszystkie przygotowane pakiety: lite (całkowicie bezpłatny przez cały czas), standard i pro, mają kreator www do tworzenia stron. W przypadku wersji standard (83, 33 zł miesięcznie) i pro (133,33 zł miesięcznie) możesz wzbogacić swoją stronę m.in. o system rezerwacji online, powiadomienia e-mail i powiadomienia sms do klientów, wprowadzenie płatności online czy utworzenie aplikacji mobilnej. Wystarczy, że założysz konto na Calendesk i zaczniesz działać! Szacuje się, że stworzenie własnej strony internetowej w Calendesk zajmuje tylko ok. 1 godziny. Nowi użytkownicy mogą przetestować wszystko za darmo i dopiero po teście podjąć decyzję o kontynuowaniu lub rezygnacji z tej formy tworzenia strony.  

Czy samodzielne tworzenie strony internetowej jest dobre?

Niektórzy mają jednak wątpliwości, czy samodzielnie budowane miejsca w sieci nie odbijają się na jakości tych stron. W końcu specjaliści IT biorą w Polsce za stworzenie strony średnio 5-8 tysięcy złotych, mają mnóstwo wiedzy i skończyli studia lub kursy. Czy przeciętny człowiek może rzeczywiście stworzyć stronę www na profesjonalnym poziomie? Na szczęście, tak! Właśnie po to powstały portale takie jak Calendesk – umożliwiające tworzenie miejsca w sieci dosłownie wszystkim ludziom, bez względu na specjalizację. Jest to też forma korzystniejsza finansowo, bo najprostszą stronę-wizytówkę da się stworzyć jedynie przy nakładzie poświęconego czasu, a nie pieniędzy (0 zł). Intuicyjny panel jest prosty w obsłudze i dostępny w j.polskim, więc nie ma żadnych barier, żeby spróbować. 

A próbować na pewno warto – własna strona internetowa to często pierwsze źródło wiedzy użytkownika o firmie. Jej brak pociąga za sobą także inne braki – np. brak zaufania ze strony potencjalnych klientów. Dzisiaj strona internetowa nie jest dodatkiem do biznesu, lecz jego niezbędną częścią. Znajdź 1 godzinę w ciągu dnia i poświęć ją na stworzenie strony www z Calendesk. Darmowy okres testowy pozwoli Ci zapoznać się z wszystkimi dostępnymi funkcjami i działaniem serwisu.