Kilka sposobów na zarabianie w internecie

Kilka sposobów na zarabianie w internecie

Poniższa lista przedstawia 12 różnych sposobów uzyskiwania dochodu w internecie. Bez konieczności zakładania własnego sklepu internetowego, prowadzenia magazynu i gromadzenia zapasów, ewidencjonowania przyjęć i wydań produktów, negocjowania cen dostaw, rozpatrywania ewentualnych reklamacji, zarządzania polityką cenową i wielu innych, skomplikowanych czynności.

Poniższa lista nie jest rankingiem, a kolejność przedstawionych metod jest czysto przypadkowa. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zarabianiem w internecie, najłatwiej będzie Ci zacząć od punktu 1 (marketing afiliacyjny). Z kolei punkt 5 (sprzedaż własnego oprogramowania lub infoproduktu) może przynieść Ci najwyższe zarobki.

Zapoznaj się ze wszystkimi możliwościami i zadecyduj, która będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie.

Ponieważ marketing afiliacyjny nie wymaga od Ciebie posiadania własnych produktów do sprzedaży, a często też programy partnerskie nie wymagają od partnerów posiadania własnych stron internetowych, jest to najszybsza i najprostsza, zwłaszcza na początek, metoda zarabiania w internecie.

Schemat funkcjonowania marketingu afiliacyjnego:

Proste zasady, prawda? Zobacz więcej informacji na temat marketingu afiliacyjnego i możliwości uzyskiwania z jego pomocą dochodu w internecie.

Bond ma licencję na zabijanie, a Ty możesz stać się posiadaczem licencji na odsprzedaż. Taka forma zarabiania w internecie oznacza konieczność zakupu praw do odsprzedawania produktów, czyli poniesienia na starcie pewnej inwestycji. Jest to natomiast dobra metoda na uzyskiwanie dochodu, dzięki której możesz sporo zarobić jako tzw. reseller (odsprzedawca).

Licencji na odsprzedaż wymaga np. chęć sprzedawania swoim klientom ebooków, oprogramowania, filmów wideo czy utworów muzycznych. Zamiast umieszczać na swojej stronie linki partnerskie kierujące do partnerskiego serwisu internetowego, odsprzedając produkt. Klient pobiera go bezpośrednio z Twojej strony i bezpośrednio u Ciebie dokonuje płatności. A Ty płacisz jednorazowo za licencję do odsprzedaży, aby potem przy każdej transakcji zatrzymywać dla siebie 100% zysku.

Domena publiczna to dzieło, które nie jest chronione prawem autorskim, powstało przed 1923 rokiem, zostało stworzone do publicznego użytku lub jest dokumentem rządowym, albo chroniące je prawo autorskie wygasło. Utwór dostępny w domenie publicznej można w dowolny sposób zmodyfikować, np. odświeżyć zawartość, zmienić ilustracje i wydać na nowo, nawet pod własnym imieniem i nazwiskiem, nagrać audiobooka. Niestety, domena publiczna nie obowiązuje w Polsce, dlatego, jeśli chcesz zarabiać na znajdowaniu, przeformatowywaniu i sprzedaży dzieł z tej domeny, szukaj ich na stronach amerykańskich.

Na „rozgrzewkę” biznesu aukcyjnego możesz spróbować sprzedawać rzeczy, które zalegają w Twoim mieszkaniu, na strychu, w piwnicy czy garażu, z których nie korzystasz i nie planujesz korzystać w przyszłości, a których szkoda Ci wyrzucić. Docelowo na aukcjach internetowych możesz sprzedawać produkty czy usługi, które promujesz za pomocą programu partnerskiego, pod warunkiem posiadania licencji na odsprzedaż lub możliwości sprzedaży w omawianym w punkcie 7 modelu dropshipping. Przygodę ze sprzedażą w serwisach aukcyjnych polecam Ci rozpocząć z polskim gigantem: Allegro.

Rozpoczęcie biznesu aukcyjnego to jedna z metod wymagających najniższych inwestycji na start. Konto na Allegro założysz bezpłatnie, a koszty wystawiania przedmiotów i prowizje też nie należą do wysokich. Dodatkową zaletą tej metody zarabiania w internecie jest brak konieczności posiadania własnej strony internetowej.

Zobacz jak zostać allegrowym supersprzedawcą lub zainwestuj w poradnik o zarabianiu dużych pieniędzy na Allegro.

Najkorzystniejsza pod względem finansowym metoda zarabiania w internecie. Oprogramowanie czy infoprodukt nie wymagają powierzchni magazynowej (może poza miejscem na dysku), nie generują kosztów wysyłki i zapewniają uzyskanie sporej marży ze sprzedaży.

Infoprodukt może być ebookiem, audiobookiem, wideoszkoleniem na DVD czy w internecie (online lub offline). Zastanów się, czy posiadasz wiedzę, którą można przekazać innym w jednej z powyższych form i na tym zarobić.

Chcąc przygotować własny infoprodukt czy oprogramowanie, będzie Ci potrzebne sporo wyspecjalizowanej wiedzy z dziedziny, którą zamierzasz poruszyć. Dlatego jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zarabianiem w internecie i nie czujesz się specjalistą w dziedzinie, która Cię interesuje, do zarabiania na sprzedaży własnego oprogramowania czy infoproduktu przymierz się w nieco późniejszej fazie.

Jeśli jesteś programistą, pisarzem, grafikiem, zarządzasz bazami danych lub świadczysz inne usługi, które chcesz sprzedawać w internecie, możesz, jak wiele innych osób, oferować je za pośrednictwem swojego profilu Allegro na Oferia.pl.

Pomysłów na własne usługi może być naprawdę wiele. Projektowanie wizytówek, stron internetowych, sprzątanie mieszkania, wyprowadzanie psów na spacer… A może wymyślisz coś jeszcze innego?

Dropshipping to metoda dostawy produktu, w której sprzedawca akceptuje płatność za zamówiony towar, który następnie jest wysyłany do klienta bezpośrednio od producenta.

Jeśli posiadasz własną stronę internetową, możesz prezentować na niej produkty uczestniczące w jednym z programów partnerskich, umożliwić ich zakup z Twojej strony, zaakceptować płatność, np. przelewem na konto lub przez PayPal, a potem zamówić je u producenta, z opcją wysyłki bezpośrednio do klienta.

Pamiętaj, żeby w opisie produktu poinformować klienta o tym, że jego dane do wysyłki zostaną przekazane do innego podmiotu i że paczka przyjdzie od innej firmy. Nie możesz też dokonywać takich zamówień „w imieniu klienta” u producentów, którzy nie umożliwiają realizacji zamówienia bez konieczności dokonywania rejestracji na ich stronach.

Dropshipping możesz też z powodzeniem stosować w sprzedaży na Allegro.

Jeśli masz ciekawy pomysł na nazwę domeny, której osobiście nie wykorzystasz, ale może będzie nią zainteresowany ktoś inny, kup ją w Nazwie, a potem wystaw na giełdzie domen po dużo wyższej cenie.

Pamiętaj, żeby nie rejestrować nazw zastrzeżonych – możesz trafić na właściciela nazwy, który będzie chciał ją odzyskać na drodze prawnej, nie zarobisz ani grosza i jeszcze stracisz sporo czasu.

Na giełdach czy aukcjach możesz znaleźć strony internetowe, które z pozoru wyglądają nieciekawie, ale posiadają treść, która przyciąga czytelników. Może nawet takie strony zarabiają już niewielkie sumy pieniężne? Może drzemie w nich potencjał, który można wydobyć, np. poprzez zmianę ich wyglądu?

Jeśli masz doświadczenie w projektowaniu stron internetowych, możesz kupować takie strony, robić im mały lifting i z powrotem wystawiać na sprzedaż, po wyższej cenie.

Jeśli posiadasz sporo domen internetowych, dla których nie masz czasu zaprojektować stron www, możesz je zaparkować w usłudze zapewniającej dochód, np. z reklam. Niektórzy rejestratorzy domen oferują taką usługę (cash parking) we własnych panelach. Jeśli Twój rejestrator nie oferuje tej opcji, możesz skorzystać z Google AdSense dla domen.

Zrozumienie zwyczajów zakupowych swoich klientów pozwala firmom lepiej dopasować do ich potrzeb swoje oferty, dlatego coraz więcej funduszy przeznacza się na badania rynku, a ośrodki badawcze publikują kwestionariusze online, za których wypełnienie płacą swoim respondentom lub np. oferują możliwość zbierania punktów i wymiany na nagrody.

Jeśli prowadzisz własną stronę internetową lub bloga, możesz część powierzchni przeznaczyć pod reklamę i wynająć ją za określoną stawkę. Klientów możesz poszukiwać we własnym zakresie, kontaktując się osobiście przez telefon czy e-mail, przygotowując wycenę kampanii, negocjując, dając ewentualne rabaty lub zgłosić się do internetowego domu mediowego albo firmy zrzeszającej blogi, np. Blogvertising, która poszuka Ci klientów, pobierając od wartości kampanii prowizję za swoje usługi.